Gyakorló

Diáksport Egyesület

Nyári visszatekintés

2015. november 5. 21:26
Nyári visszatekintés Helyszín: Magyarország, Somogy megye, KAPOSVÁR – 2015. július 19-25.
A nyár sem múlhatott el játék nélkül. 2015. júliusában ismételten megrendezésre került az Intersport Youth Basketball Festival, ahol egyesületünk három korosztályban is képviseltette magát.

U10 korosztályban vegyes csapatunk Gyakorló Törpök, U12 korosztályban vegyes csapatunk Gyakorló Törpék, fiú csapatunk Gyakorló II., U14-ben pedig leány csapatunk Gyakorló Csibék néven lépett pályára az évről évre egyre nagyobb és nemzetközi mezőnyben.

A torna idén már világhírű lett, érkeztek egyesületek Egyiptomból, Észtországból, Ukrajnából és Törökországból is, de más korosztályokban érkeztek Indiából, Írországból, Romániából, valamint Németországból is kosárlabdázók.

A nyár talán legforróbb hetén igazán fesztiváli volt a hangulat a tornatermekben, ahol főszerepben a kosárlabda, a játék volt. Csapataink küzdelmes csatákat vívtak, izgalmas perceket nyújtva az egyre nagyobb létszámú szurkolótábornak. Nemcsak saját mérkőzéseikre mentek el játszani, hanem egymás meccseire is szurkolni, buzdítani a többieket!

A Törpök félelmet nem ismerve, egyedüli vegyes csapatként álltak ki korosztályuk csupa fiúkból álló ellenfeleivel szemben. Remekül helytálltak, a torna végére a döntőig meneteltek, ahol a legfényesebben ragyogó ezüstérmet szerezték meg.

Az U12-es korosztály 6 csapatos mezőnyében a kicsikhez hasonlóan Törpéink voltak az egyedüli vegyes csapat a tisztán fiúkból álló csapatokkal szemben. A csoport körmérkőzéseinek eredményei alapján a 3. helyért játszhattak, a bronzmeccsen végül a 4. helyezést szerezték meg.

U14-es lányaink a kaposvári Mágusok mellett 2 észt és 2 egyiptomi csapat ellen játszottak szenzációs meccseket a pokolian forró tornatermekben. A színvonalas és látványos megoldásokban bővelkedő mérkőzéseken egészen a döntőig meneteltek Csibéink, ahol végül a torna 2. helyét szerezték meg.

Minden csapatnak gratuláció a remek helytállásért, az akaratért, a küzdésért, a sportszerűségért, a remek hangulatért és a kitartásért a sokszor 35-40 °C-os, embert próbáló hőségben.

A torna nevéhez méltóan igazi fesztivál volt, felejthetetlen élményt nyújtva kicsiknek és nagyoknak, játékosoknak, edzőknek és szurkolóknak egyaránt!